Hufiec Kraków-Krowodrza

Hufiec Kraków-Krowodrza Hufiec Kraków-Krowodrza

Aktualności

Rekordowe Święto Flagi

Dzisiaj, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskie, w okolicach Bulwarów Wiślanych, powiała najdłuższa w Polsce
152-metrowa biało-czerwona flaga!

Flaga została przymocowana do balonu, a ten unosząc się w górę wyciągnął ją w górę. Nad całością akcji czuwali harcerze z Gniazda 19KLDH oraz ze Szczepu "Budowlani" wraz z ekipą balonu widokowego.
Pierwsza próba - i niestety jedyna ze względu na warunki pogodowe - miała miejsce około 5 nad ranem. Wtedy właśnie udało się wznieść w powietrze balon z przymocowaną do niego flagą i rozpostrzeć ją na długość aż 152 metrów!
O 9:00 rozpoczął się właściwy event, podczas którego zostały przeprowadzone wywiady z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz ekipa RMF FM przeprowadziła mini-konkursy związane z tym świętem. 

Zdjęcia oraz filmik z dzisiejszego wydarzenia znajdują się na stronie RMF FM: link 1, link 2, link 3.